Test snehových reťazí – porovnanie

Ešte nemáte snehové reťaze, alebo ste kúpili tie najlacnejšie v supermarkete? Prečítajte si nášho dnešného radcu pre motoristov, nech nie ste prekvapení, až ich budete potrebovať.

  • Rada č. 1: Majte vo vozidle reťaze na dobre prístupnom mieste. Keď skladáte veci do auta pri ceste na hory, reťaze dajte do kufra až naposledy, nech v záveje nemusíte vyskládávat celý kufor.
  • Rada č. 2: Vyskúšajte si nasadenie reťazí vopred. Áno, stojí to nejaký čas navyše, ale vedzte, že druhé, tretie a ďalšie nasadzovanie reťazí je o mnoho jednoduchšie, než to prvé. A ak si to prvýkrát vyskúšate v pokoji, na rovine, bez snehu as návodom, veľmi to túto skúsenosť oceníte, až ich budete nasadzovať potme, sa zmrzlýma rukami, kedy bude auto v 15cm snehu, okolo vás budú jazdiť ostatné autá a vás bude znervózňovať kričiace dieťa, nedaj Bože manželka.
  • Rada č. 3: Na zimu si do auta vždy pribaľte aj ďalšiu výbavu. Okrem reťazí v krízovej situácii veľmi oceníte rukavice, baterku - ideálne čelovku, reflexnú vestu a nabíjačku na mobil. Ak jazdíte do hôr častejšie, je vhodné si pribaliť aj malú skladací lopatku, prípadne vrecúško s pieskom, ako prvý pokus, ako začnete nasadzovať reťaze.

Chystáte sa kúpiť snehové reťaze?

Vedzte, že ich vývoj ide veľmi rýchlo dopredu a nejaká tá stovka, ktorú pri nadobudnutí jednou vytiahnete z peňaženky, vám môže krízovú situáciu, kedy budete snehové reťaze potrebovať, veľmi uľahčiť. Navyše keď potom zistíte, že vám lacné reťaze poškriabali vaše krásne ALU disky. Tu vám radi predstavíme, aké typy reťazí sú v obchodoch k dostaniu a čím sa líšia. Podľa toho sa môžete rozhodnúť, ktorá varianta pre vás bude najvhodnejší:

Thule König K-Summit Thule König Easy-Fit CU-9 Thule König CL-10 Pewag Servo Pewag Brenta C Compass
snehové reťaze Thule K-Summit K23 snehové reťaze Thule Easy-Fit CU-9 snehové reťaze Thule CL-10 snehové reťaze Pewag Servo snehové reťaze Pewag Brenta C snehové reťaze Compass
Popis Extratrieda medzi snehovými reťazami - nasadenie aj odobraní na pár cvaknutie. Nemusí sa siahať do podbehu, unikátny spôsob upnutia nôh. Držiteľ svetového rekordu - nasadenie za 12s. Špeciálny patentovaný mechanizmus pre automatické doťahovanie reťazí za jazdy. Hustá sieť reťazí, lanko, ktoré po obvode upína a uťahuje reťaze. Klasická koncepcia reťazí však vo kvalitnom spracovaní az kvalitných materiálov. Základný rad, ktorú kúpite v supermarketoch. Na snehu pomôže, ale nasadzovanie je dosť nepohodlné.
Nie je nutné prostrkávat za koleso
Automatické doťahovanie
Ochrana ALU diskov proti poškriabaniu
Odolný materiál
viac informácií viac informácií viac informácií viac informácií viac informácií viac informácií
Videonávod na montáž video video

Pozor, veľmi krátke :-)

video video video

Až budete snehové reťaze nasadzovať, nezabudnite:

  1. Vždy zapnite výstražné blikačky. V šere, alebo potme nechajte svietiť aj parkovacie svetlá.
  2. Ak nestojíte na svojom vlastnom dvore, vždy si nasaďte reflexnú vestu.
  3. V menej prehľadných miestach, najmä za zákrutou, dajte do dostatočnej vzdialenosti výstražný trojuholník.
  4. Reťaze sa snažte nasadiť čo najstarostlivejšie. Predídete tomu, aby sa za jazdy uvoľnili a poškodili vám vozidlo.
  5. Jazda s reťazami musí byť opatrná a pomalá. Odporúča sa maximálna rýchlosť 50 km / h.
  6. Akonáhle sa dostanete na pevný povrch, ktorý už nešmýka, reťaze zložte. Jazda s reťazami po asfalte výrazne skracuje ich životnosť.
  7. Na odnímanie reťazí si nájdete bezpečné miesto ideálne mimo cestu. Opäť dbajte na bezpečnosť - blikačky, vesta, apod.
 

Vyberáte zimné pneumatiky? Tu je nový Test zimných pneumatík 2023.


TOPlist TOPlist
Zavrieť

Zadajte rozmer vašich pneu

Najčastejšie: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R