Lacné pneumatiky na Citroën E-lyseé - Matador, alebo Kormoran?18. 10. 2018 | Maroš

Dobrý deň. Chcem sa Vás, prosím spýtať ohľadne zimných pneu. Mám Citroën E-lyseé, 195/55/R16. Jazdím 90% mesto. Mal som záujem o Matadorky, lenže pán v predajni tvrdil, že už nie sú, pritom pondelok ešte boli. Ide mi o to, že mám max.strop ceny za 4ks pneu 250€-300€. Akonáhle som mu toto povedal, skalopevne ma presviedčal, aby som si kúpil Kormorany a ušetrí mi kvantum peňazí. Čosi mi hovorilo, aby som ustúpil od tejto kúpi. Tak neviem, na túto značku som príliš pozitív nečítal. Myslím si, že sa nájde v tomto širokom segmente určite niečo kvalitnejšie aj napriek cene, len ja sa v tom veľmi nevyznám, priznávam. Srdečne ďakujem za cennú radu.

Odpoveď

Mirek Z.

Dobrý deň, značke Kormoran sa prosím vyhnite, tieto pneumatiky naozaj nie sú dobré a navyše paradoxne vychádza drahšie, než Matador. Neviem presne, aké modely vám váš predajca ponúkal, ale u e-shopov, s ktorými spolupracujeme, to tak je.

Vo vašom rozmeru by som odporúčal zimné pneu Semperit Speed Grip 2. Majú dobré jazdné vlastnosti a aktuálne ich kúpite najlacnejšie v e-shope E-pneumatiky.sk, viď. https://www.testy-pneumatik.sk/semperit-speed-grip-2/. Celé auto obujete za 258 € + 16 € poštovné a pneumatiky vám privezú až domov, prípadne rovno do pneuservisu, keď sa s nimi dohovoríte a dáte tam ich adresu doručenia. Matador sa samozrejme dá zohnať tiež, konkrétne model Matador MP92 Sibir Snow. Ten vychádza ešte o trošku lacnejšie, ale osobne by som kúpil skôr Semperit.Opýtajte sa nás:

Pokiaľ chcete poradiť s výberom pneumatík, uveďte prosím, aké máte auto, prípadne aký rozmer pneumatík. Môžete uviesť aj to, aké máte preferencie. Ak vám ide najmä o jazdné vlastnosti, nízku spotrebu, nízku cenu, a pod.
Váš e-mail nezverejníme. Pošleme vám naň odpoveď.

TOPlist TOPlist
Zavrieť

Zadajte rozmer vašich pneu

Najčastejšie: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R