Testy pneumatík renomovaných skúšobní
(ADAC, Autozeitung, Autoklub ČR, atď.)ADAC testy pneumatík – všetky na jednom mieste, vr. tých najnovších. Navyše úplne unikátne doplnené aj o testy od našich užívateľov. Môžete si teda ľahko porovnať oficiálny názor skúšobní ADAC, atď. S názormi bežných vodičov.

ADAC testy pneumatík & ndash; všetky na jednom mieste, vr. tých najnovších. Navyše úplne unikátne doplnené aj o testy od našich užívateľov. Môžete si teda ľahko porovnať oficiálny názor skúšobní ADAC, atď. S názormi bežných vodičov.

Pre náš portál preberáme testy zverejňované renomovanými európskymi inštitúciami, ktoré zvyčajne v špecializovaných skúšobniach pneumatiky testujú. Testovanie pneumatík prebieha vždy s maximálnym dôrazom na objektivitu. Všetky pneumatiky z daného testu sú teda testované v jeden deň, v rovnakých podmienkach a na rovnakom vozidle. Vždy sú tiež porovnávané pneumatiky v rovnakom rozmere. Vďaka tomu by mala byť zaručená čo najväčšia objektivita testov pneumatík. Pri jednotlivých testoch sa tiež líšia kritériá, na ktoré sa daný test zameriava. Tiež každá skúšobňa sa špecializuje na niečo iné. V zimných testoch pneumatík sa obvykle merajú vlastnosti na snehu, na ľade, a pod. V letných testoch sa zase viac rieši hlučnosť, opotrebovanie, spotreba paliva, atď. Niektoré testy viac zohľadňujú ekologické hľadisko, niektoré zase bezpečnostné - napr. Dĺžku brzdnej dráhy.

Zverejňujeme testy pneumatík najmä z týchto skúšobní:

  • ADAC: Nemecký automoto klub, ktorý bol založený už v roku 1903 a je teda najväčším automoto klubom v Európe s viac ako 18mil. členmi. Činnosť klubu ADAC je naozaj široká - od asistenčné služby, cez prevádzkovanie záchranárskych helikoptér, až po právne poradenstvo a poradenskú činnosť. Práve do poradenskej činnosť patrí aj publikácia rôznych rád a testov pre motoristov. Okrem testov pneumatík, ktoré ADAC vydáva každú jesennú a jarnú sezónu, testuje ADAC aj autosedačky, helmy, strešné boxy, atď. Skrátka všetko, čo sa týka dopravných prostriedkov.
  • ACE (Auto Club Europa) je druhým najväčším nemeckým automoto klubom s viac ako 600.000 členmi. Bol založený v roku 1965 nemeckou odborovou organizáciou DGB. Hlavným cieľom klubu je opäť asistencia na cestách pri poruchách, alebo nehodách. Doplnkovo ​​ponúka informačný servis vr. testov letných aj zimných pneumatík.
  • Autozeitung je nemecký automobilový časopis. Vychádza už od roku 1969 a patrí k nejuznávanjěším európskym automobilovým periodikám. Okrem motorictického športu a automobilovým novinkám, sa venuje aj technike. Okrem iného organizuje aj vlastné, každoročné testy pneumatík.
  • Autoklub ČR je jediný zástupca z ČR, ktorého testy pneumatík uverejňujeme. Jeho zameranie je najmä na motoristický šport a ďalej na právnu a technickú pomoc vodičom. Ďalej sa stará aj o handicapovaných vodiča, organizuje akcie pre majiteľov historických vozidiel, a pod.


TOPlist TOPlist
Zavrieť

Zadajte rozmer vašich pneu

Najčastejšie: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R