Reklamácia pneumatík17. 11. 2019 | Erik Pluta

Dobrý deň. Mám asi takýto problém. Auto som kupil nové v roku 2012 a letne pneu Bridgestone mi vydržali cca 125000km,samozrejme do týchto km počitam počitam aj zimne pneu.V júni 2019 som ubul nove letne pneumatiky na svoje auto VW.Od tochto času mi začali problemy s veľkou spotrebou a keď že mam aj dpf filter tak auto začalo robiť časte regenerácie tohto filtra. Nevedeli sme najsť samozrejme chybu prečo sa to deje. Bol som v servise VW tam sa našla chyba vstrekovača na druhom valci,tak sme vymenili tento vstrekovač za nový. Samozrejme zlepšenie nastalo ale len v malych odchýlkach.Chcel som to riešiť teraz ale nastal obrat vo chvíli ako som pred dvoma týždňami prezul auto na zimne pneumatiky.Tieto už davam na siedmu sezonu aj keď už by som nemal ale vzorka je ešte dobrá.Auto zo dňa na deň po prezutí ide uplne ľahšie ,spotreba klesla o cca 1,0 -1,3 litra na 100km a dokonca aj regenerácia dpf filtra sa po porejdení asi 1000 km pomaly upravuje ako to bolo pred tým. Ja to za vinu dávam novým letným pneumatikám,ktoré som obul. Predajca tvrdí že to nie je možné. Ešte dodávam ,že pneumatiky boli obuté aj dofúkane spravne ,keď že som ich kontroloval niekoľko krát.Viete mi poradiť na koho sa mam s týmto problémom obrátiť? Ďakujem za radu.

Odpoveď

Peter O.

Dobrý deň, vami popisovaný prípad je naozaj veľmi neobvyklý. Nezažil som, že by pneumatiky mali až tak veľký vplyv na spotrebu. Pravdepodobnejšie by to bolo, keď by sa jednalo o prechod z letných na zimné pneumatiky, ale ak ste mal o toľko väčšiu spotrebu u letných pneumatík, je to naozaj nezvyčajné. Môžem sa spýtať, o ktorý model pneumatík išlo? Bola to niektorá z lacných značiek? Určite by som sa skúsil obrátiť na predajcu, u ktorého ste pneumatiky kúpil. Keď mu popíšete všetky zistené okolnosti, skúste to podať ako reklamáciu pneumatík.Opýtajte sa nás:

Pokiaľ chcete poradiť s výberom pneumatík, uveďte prosím, aké máte auto, prípadne aký rozmer pneumatík. Môžete uviesť aj to, aké máte preferencie. Ak vám ide najmä o jazdné vlastnosti, nízku spotrebu, nízku cenu, a pod.
Váš e-mail nezverejníme. Pošleme vám naň odpoveď.

TOPlist TOPlist
Zavrieť

Zadajte rozmer vašich pneu

Najčastejšie: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R