Tie najlepšie pneumatiky na sneh a ľad8. 9. 2020 | Marek Lacko

Pekný deň prajem, V ponuke na nete je viacero druhov zimných pneumatík, ktoré má zaujali. Pozeral som si tieto: Goodyear UltraGrip 9+ Goodyear UltraGrip Performance 2 Continental WinterContact TS860 Dunlop Winter Sport 5D Michelin Alpin A4 Michelin Alpin 6 Nokian WR Snowproo Nokian WR D4 Nokian WR A4 Nokian Hakkapeliitta R3 alebo s hrotami Nokian Nordman 5 Studded Nokian Hakkapeliitta 9 Studded Potrebujem pneumatiky s rozmerom 205/55/R16, ktoré majú najlepšiu trakciu na snehu a ľade. Autom potrebujem denne vychádzať do prudšieho stúpania po betónových paneloch z dvora rodinného domu a doteraz som mal stále problém keď nasnežilo alebo primrzlo. Ja denne chodím do práce z Prešova do Košíc a späť spolu cca 120 km.Určitú časť cesty 60 km idem po diaľnici a zbytok idem po rýchlostnej ceste, ale každé ráno musím ísť do prudšieho stúpania z dvora od domu na hlavnú cestu a v zime mám problém. Viete mi prosím Vás poradiť, ktoré pneumatiky si mám vybrať ? Potrebujem tie najlepšie. Neviem, či tie hrotové sa môžu bežne používať na našich cestách ? vraj sú na Slovensku zakazané. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Peter O.

Áno, máte pravdu, že pneumatiky s hrotmi sú zakázené. Môžu ich používať iba záchranné zložky. Čo sa týka zimných pneumatík, na sneh a ľad by som najviac odporučil Michelin Alpin A4. Ale je potrebné počítať s tým, že ani tie najlepšie pneumatiky nezvládnu všetko. Pokiaľ je stúpanie naozaj prudké, ani najlepší pneumatiky tam nepomôžu. Skôr by som odporučil nejaké snehové reťaze. Máme o nich tento článok. Existujú aj reťaze, ktoré sa dajú naozaj veľmi rýchlo obuť a vyzuť, takže by to mohlo byť vhodné aj na denné používanie.Opýtajte sa nás:

Pokiaľ chcete poradiť s výberom pneumatík, uveďte prosím, aké máte auto, prípadne aký rozmer pneumatík. Môžete uviesť aj to, aké máte preferencie. Ak vám ide najmä o jazdné vlastnosti, nízku spotrebu, nízku cenu, a pod.
Váš e-mail nezverejníme. Pošleme vám naň odpoveď.

TOPlist TOPlist
Zavrieť

Zadajte rozmer vašich pneu

Najčastejšie: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R