Zimné alebo celoročné pneumatiky?16. 9. 2019 | Matus

Dobry den, chcel by som poradit s vyberom pneumatik na auto Dacia Duster rozmer 215/60 R17 100 H. Mal by som zaujem o celorocne pripadne zimne pneu. Mozte mi poradit v oboch pripadoch. Preferujem nizku spotrebu, prilnavost do -5 °C odvod vody, nizsiu hlucnost, prilnavost za sucha.

Odpoveď

Peter O.

Dobrý deň, v tomto rozmere by som odporučil Michelin Alpin 5, prípadne lacnejšie Nokian WR SUV 4. Je to aktuálne špička. Je samozrejme na zváženie, či kúpiť zimné, alebo celoročné pneumatiky. Celoročné urobili za posledné roky veľký pokrok, ale stále je potrebné ich brať ako také univerzálne riešenie pre špecifiká situácie. Napr. keď jazdíte výhradne po meste. Jazdné vlastnosti sa určite nevyrovnajú klasické zimné pneumatike. Takže vyraziť na celoročných pneumatikách do snehovej kalamity, alebo na ranné poľadovici môže byť risk. Ak by ste predsa len chcel vyskúšať celoročné pneumatiky, odporučil by som Michelin CrossClimate.Opýtajte sa nás:

Pokiaľ chcete poradiť s výberom pneumatík, uveďte prosím, aké máte auto, prípadne aký rozmer pneumatík. Môžete uviesť aj to, aké máte preferencie. Ak vám ide najmä o jazdné vlastnosti, nízku spotrebu, nízku cenu, a pod.
Váš e-mail nezverejníme. Pošleme vám naň odpoveď.

TOPlist TOPlist
Zavrieť

Zadajte rozmer vašich pneu

Najčastejšie: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R